16:0019:00
розпродано
подія відбулася
location icon

Fairmont Classic — Schumann & Dvorak

Запрошуємо слухати шедеври видатних композиторів-романтиків: Роберта Шумана та Антоніна Дворжака. Кожен з них — визначна фігура в історії музики, їх творчість — взірець для митців наступних поколінь. У програмі, що підготували віртуози Kyiv Mozart Orchestra, звучатимуть фортепіанні квінтети обох композиторів.

Епоха романтизму відкрила нові грані музичного мистецтва. Саме в цей час зародилися численні національні композиторські школи, від чого музичний світ збагатився новою палітрою образів й тем. Антонін Дворжак — видатний представник чеської композиторської школи. У своїй творчості він спирався на найвидатніші досягнення мистецтва епохи класицизму, але разом з тим, як справжній романтик, виходив далеко за межі встановлених правил. У його музиці можна зустріти мелодії й ритми чеських народних пісень і танців, що робить її дуже оригінальною та неповторною. Окрім того, частину свого життя Дворжак провів у Америці, працюючи директором Національної консерваторії у Нью-Йорку. Враження від традиційної американської музики він закарбував у своїй останній симфонії, яка має назву — Симфонія №9 «З Нового світу». Цей твір є найвідомішим у доробку Антоніна Дворжака, проте далеко не єдиним шедевром серед усієї палітри його творів. 

У програмі концерту прозвучить Фортепіанний квінтет Ля мажор, що був написаний у 1887 році. Він є взірцем зрілого стилю композитора, де якнайкраще втілено усю багатогранність, багатовимірність та винахідливість митця.

Ще однією видатною постаттю, без якої неможливий музичний романтизм, є Роберт Шуман. Німецький композитор, життя якого було сповнене драматичними колізіями й труднощами, назавжди закарбував своє ім’я в історії музики неймовірно індивідуалізованими й завжди впізнаваними творіннями. Кожен його твір — це відображення певної риси його самого: іноді експресивного, рішучого, бунтівного, а подекуди зовсім іншого — мрійливого, ліричного й меланхолійного.

Фортепіанний квінтет мі-бемоль мажор — єдиний такий у творчості Шумана. Кожна з частин квінтету — маленький шедевр, що розкриває безліч різноманітних яскравих образів. Квінтет повний контрастів, драматичних й ліричних зіставлень та є однією з кульмінаційних вершин камерно-інструментального доробку митця. Партію фортепіано композитор писав спеціально для своєї дружини — Клари Шуман. У нашому ж концерті за роялем буде молода українська віртуозка Катерина Хомякова — лауреатка Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця та Конкурсу Bechstain (І премія)! Також Катерина гастролювала із сольними та камерними програмами в Україні, Хорватії та Італії. 

Запрошуємо вас разом з нами слухати чудову музику Антоніна Дворжака та Роберта Шумана. Романтики вміють дивувати й закохувати з перших акордів.

Kyiv Mozart Orchestra

Незалежний проєкт, що був створений музикантами-однодумцями, яких об’єднала пристрасть до камерної музики, що протягом 4 років існування вже підкорили майстерністю свого виконання багато міст таких країн як: Німеччина, Польща, Австрія, Бельгія, Франція, Швейцарія, Італія, Туреччина, Марокко, Японія та Китай.

No items found.

Fairmont Grand Hotel

Зал Atrium в Fairmont Grand Hotel — справжня перлина міста. Розкішний зал з вітражним дахом-атріумом в стилі ар-нуво і чудовою акустикою, де відбудеться справжня музична казка.

Fairmont Grand Hotel Kyivм. Київ, вул. Набережно-Хрещатицька, 1
Зручності