Event Poster
нова програма
ПОДІЯ ВІДБУЛАСЯ
Fairmont Classic — Mendelssohn & Brahms
Kyiv Mozart Orchestra
Тривалість події – 90 хв.
Тривалість події – 90 хв.
30
April
Sunday
16:00
квитки
16:00
розпродано
19:00
квитки
19:00
розпродано
Музика двох великих композиторів звучатиме на одній сцені! Запрошуємо всіх любителів класичної музики на концерт, на якому ви почуєте твори Фелікса Мендельсона та Йоганнеса Брамса. Цей музичний вечір обіцяє бути незабутнім, адже ви почуєте найкращі композиції відомих авторів у вишуканому виконанні Kyiv Mozart Orchestra. Різноманіття мелодій та гармоній вразять ваші почуття та занурять вас у неймовірний вир емоцій.

Фелікс Мендельсон-Бартольді та Йоганнес Брамс — видатні представники німецького музичного романтизму. Як визначні митці цієї епохи, вони майстерно втілили в своїх творах ідеї свободи, що проявлялася у чуттєвості та неймовірній індивідуалізованості. 

Життя Фелікса Мендельсона з самого дитинства було повне творчості та інтелектуальних глибин. Він був знайомий з Вольфгангом Гете, відвідував лекції Георга Фрідріха Гегеля у Берлінському університеті. Його освіченість та багатогранна ерудиція могли б гарантувати йому блискучу кар’єру в будь-якій інтелектуальній чи філософській галузі, але Феліксу Мендельсону судилося закарбувати своє ім’я на сторінках історії саме завдяки музиці. Так, Роберт Шуман називав Мендельсона «Моцартом XIX століття», він вбачав, що світлий та життєствердний характер музики споріднює двох митців — геніїв своїх епох.  Творчий спадок Мендельсона охоплює широке різноманіття жанрів: опери, ораторії, кантати, симфонії, концерти для інструментів з оркестром, твори для органу, фортепіано та різних інструментальних ансамблів.  Концерт для скрипки з оркестром мі мінор є одним з найбільш популярних концертів у репертуарі скрипалів і донині. 

Окрім своєї композиторської творчості, Фелікс Мендельсон знаний як митець, що повернув світу зацікавленість у музиці геніального Йоганна Себастьяна Баха. Так, музику Баха забули майже одразу після його смерті у 1750 році. Мендельсон, виконавши «Страсті за Матвієм» у 1829 році, відродив несправедливо забутий музичний спадок Баха.

Йоганнес Брамс — молодший сучасник Мендельсона, проте його не можна назвати послідовником жодного з видатних митців-романтиків старшого покоління. Шуман в одній зі своїх критичних статей говорив про Брамса так: «Я знав… і сподівався, що прийде Він, той, хто покликаний стати ідеальним виразником часу, той, чия майстерність не прокльовується з землі боязкими паростками, а одразу розквітає пишним цвітом. І він з’явився, світлий юнак, біля колиски якого стояли Грації та Герої. Його ім'я — Йоганнес Брамс

 Музика Брамса — це уособлення індивідуалізованого творчого методу мислення. Він глибоко й послідовно розвивав класичні традиції, збагачуючи надбання минулого новим романтичним змістом. Музика Брамса оспівує свободу особистості, моральну стійкість, мужність, перейнята поривчастістю, бунтівливістю, тремтливим ліризмом, а імпровізаційність поєднується в ній зі строгою логікою розвитку.

Творчий спадок Брамса містить в собі твори майже всіх жанрів, окрім опери. Найбільшу славу йому принесли його симфонії: з усіх чотирьох симфоній найвідомішою та найпопулярнішою є саме четверта — вона й зараз посідає значне місце у репертуарі світових філармоній.

На нашому концерті ви почуєте доволі знаковий твір Мендельсона, а саме — Октет для струнних мі-бемоль мажор. Цей твір композитор написав у 16 років й саме за нього він отримав перші гарні відгуки на свою композиторську творчість. Ось слова одного з критиків про цей твір: «Юнацький запал, блиск і досконалість роблять його [«Октет»] одним із чудес музики дев'ятнадцятого століття».

Також звучатиме Струнний секстет №2 соль мажор Йоганнеса Брамса. Цей твір є виразним зразком ансамблевої творчості Брамса. Разом з тим, цей секстет продовжує лінію творів, написаних для свого роду унікального складу. Так, до Брамса такий склад (2 скрипки, 2 альта та 2 віолончелі) не користувався особливою популярністю, але композитор зміг привнести його у виконавську практику та реалізувати тут свої найнеочікуваніші й сміливі пошуки.

No items found.

Kyiv Mozart Orchestra

Оркестр “Kyiv Mozart Orchestra” було засновано п‘ять років тому агентством “Marco Concert” і швидко завоював репутацію одного з найкращих камерних оркестрів України. Виступаючи у вишуканому готелі Fairmont, в рамках серії концертів “Fairmont Classic”, цей незалежний оркестр зібрав найкращих музикантів з провідних національних колективів.

Назва “Mozart” для оркестру не була вибрана випадково. Вона відображає глибоку прихильність колективу до класичної музики, а зокрема до творчості Вольфганга Амадея Моцарта, чия музика символізує вершину музичного майстерності і чистоти звучання, які є керівними принципами кожного виступу оркестру.

No items found.

Fairmont Grand Hotel Kyiv

Важливою частиною досвіду, який пропонує Fairmont Grand Hotel Kyiv, є неймовірна акустика залу Атріум, створеного в стилі Арт-нуво. Це дозволяє Kyiv Mozart Orchestra виконувати твори класичних композиторів акустично, без додаткового підсилення звуку, забезпечуючи глибоке та автентичне звучання музики. Такий підхід підкреслює чистоту і детальність музичного виконання, роблячи кожен концерт унікальним мистецьким досвідом

м. Київ, вул. Набережно-Хрещатицька, 1

Зручності

обрати подію
Натискаючи , ви погоджуєтеся зберігати файли cookie на вашому пристрої для покращення навігації сайтом, аналізу використання сайту та допомоги в наших маркетингових зусиллях. Перегляньте нашу ПОЛІТИКУ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ для отримання додаткової інформації.