приобретение билетов:+38 (044) 334 34 10+38 (050) 508 05 99
ул. Бориса Гринченко 7
info@marcoconcert.com

Культурний гід: березень

Весна – час починати збирати нові враження, закохуватись у людей та країни. «Культурний гід» склав для вас добірку найцікавіших фестивалів та мистецьких подій березня в Україні та поза її межами. І нехай перший весняний місяць буде дивовижним!

Jazzwoche Burghausen. Бурггаузен, Німеччина. 6-11 березня

jazzwoche burghausen 2018

Кожного березня німецьке місто на річці Зальцах стає місцем зустрічі зірок джазу та їх прихильників, у різні часи фестиваль в Бурггаузені відвідували Елла Фіцджеральд, Кріс Барбер, Дейв Брубек, Рой Харгроув. Програма складається з концертів на великих майданчиках Старого та Нового міста, але відвідувачі також мають змогу відвідувати джазові вечори у пабах Старого міста, чи джаз-імпровізації в середньовічному німецькому замку Маутера.

За кількістю музичних виконавців та груп Jazzwoche Burghausen – один із найбільших джаз-фестів Європи. Ціна квитків залежить від обраного дня фестивалю й може коливатися від 9 до 35 євро.

Festival Jazz Terrassa. Барселона, Іспанія. 7-24 березня

festival jazz terrassa 2018

Festival Jazz Terrassa - це можливість послухати музику та відчути ритм життя одного з найцікавіших іспанських міст – вдень прогулюватись вулицями, відвідувати музеї та виставки, а ввечері – розчинятись у звуках джазу.

Усього виступатимуть 36 артистів та гуртів, серед яких – Альберт Бовер, Чарльз Алтура, Марк Хеліас, Вінсент Пейрані та інші приємні для вух цінителів імена. На любителів блюзу традиційно очікує «Блюзова ніч». Також, крім концертів, гості матимуть змогу відвідати художні виставки, конференції, стати учасниками конкурсу джазових фотографій. Квиток на один день фестивалю обійдеться в середньому у 22 євро.

Athens Animfest 2018. Афіни, Греція. 15-18 березня

athens animfest 2018

Міжнародний фестиваль анімаційного кіно у Греції – це подія, яка задає майбутні тренди на анімаційну візуальну графіку на весь наступний рік. Учасники зі всього світу показують майстерність не лише у створенні форми, а й змісту – під час відбору перевага надавалася стрічкам, які відображали цінності дружби, любові, а також стосувалися захисту природи.

Однією з переваг відвідування міжнародних фестивалів анімаційного кіно є те, що яскравий та зрозумілий візуальний ряд здатен компенсувати незнання мови. Ще один приємний додаток: вхід на всі заходи вільний.

Marina Abramović. The Cleaner. Осло, Норвегія. 24 листопада 2017 – 11 березня 2018

marina abramović the cleaner 2018

У норвезькому Центрі сучасного мистецтва триває масштабна ретроспективна виставка відомої перформерки Марини Абрамович. Експозиція включає більш ніж 120 об’єктів, що стосуються її творчості, і це вперше мистецтво Абрамович представлене в Норвегії в такому великому обсязі.

Марина Абрамович – сербська художниця та майстер перформансу. У своїх роботах вона досліджує взаємовідношення між художником й аудиторією, досліджує кордони тіла. Таким чином, глядачі та відвідувачі її перформансів стають повноцінними учасниками художнього акту.

Flashback. Українське медіа-мистецтво 1990-х. Київ, Україна. 1 березня – 6 травня

flashback 2018

Мистецький Арсенал після невеликої перерви готовий представити нову виставку. Вона складається із декількох частин, поєднаних за часом та змістом. В категорії медіа-арту - зображення тілесності (подекуди психоделічне), відео-документи та медіа-інсталяції. Загалом мультимедійність можна назвати визначальною характеристикою цієї виставки.

Відвідувачі матимуть змогу не лише побачити зародження медіа-арту в Україні у ретроспективній площині, а й відкрити для себе чимало нових імен сучасних художників та краще зрозуміти, що відбувається із медіа-мистецтвом зараз.

Персональна виставка художниці Дінео Сеше Бопапе. Київ, Україна. 24 лютого – 13 травня

Після зимових канікул – двері до виставкових зал відчиняє й PinchukArtCentre. Відвідувачам буде представлена персональна виставка володарки Головної премії Future Generation Art Prize 2017 – Дінео Сеше Бопапе. Це молода художниця із ЮАР, що отримала нагороду за інсталяцію із глини, піску, чорнозему й кераміки. Робота вже була представлена в рамках офіційної програми на Бієнале 2017 у Венеції, тепер її можна буде побачити й у Києві.

Текст: Оксана Грушанська

поделиться